niedziela, 5 marca 2017

Bajkowy Karnawał

          Kochani, czas na obiecany wpis. Musimy Wam przecież opowiedzieć o naszym bajkowym, szalonym karnawale 🎉. 
Karnawałowy czas rozpoczęliśmy oczywiście wspaniałym balem. Przedszkolaki z każdej z grupy nie wyglądały jednak tak, jak na co dzień. Jak na karnawał przystało, wszyscy przebraliśmy się w kolorowe stroje 🎭. Były zwierzęta, postaci z bajek: księżniczki, rycerze, wróżki, itd. Byliśmy zachwyceni! Oczywiście bawiliśmy się wspaniale do rytmów, które najbardziej lubimy. Takie wydarzenia w naszym przedszkolu bardzo lubimy, bo możemy wykazać się swoimi wokalnymi i tanecznymi umiejętnościami 😊. 

           Do kolejnej zabawy nie musieliśmy wcale długo czekać 💛. Czekała na nas kolejna niespodzianka: wycieczka do Przysieczy - gospodarstwa agroturystycznego. To nie pierwszy raz, kiedy odwiedziliśmy Państwa Lipińskich. Tym razem udaliśmy się tam jednak zimową porą, dlatego mogliśmy wziąć udział w kuligu!!! Siedzieliśmy w najprawdziwszych saniach, które ciągnęły konie 🐴🐎. Mogliśmy też ogrzać się przy ognisku, obejrzeć zwierzęta i ich domy na zimę. Udaliśmy się też do drewnianej chaty, gdzie odbyła się prawdziwa karnawałowa biesiada. Po ciepłym posiłku i herbacie, przebraliśmy się w stroje rycerzy i księżniczek i hop, do zabawy! Pan Lipiński grał dla nas na instrumentach i umilał wyjątkowe tańce. Wybawiliśmy się za wszystkie czasy! 

           W końcu nastał luty i... Kolejna zabawa! W przedszkolu odbył się opisany w poprzednim poście podwójny Bal Walentynkowy! 

          Nie mogliśmy oczywiście przejść obojętnie obok tradycji związanych z Tłustym Czwartkiem 🍩. Wraz z Paniami postanowiliśmy upiec karnawałowe faworki. Zaczęło się od mierzenia składników, łączenia ich, wyrabiania i wałkowania ciasta. Gotowe ciasto podzieliliśmy na odpowiednie kształty, żeby móc stworzyć z nich faworki. Gotowe trafiły do piekarnika, a my zniecierpliwieni czekaliśmy, aż w końcu będziemy mogli się nimi zajadać. Były pyszne 🍩. 


Jak widzicie, karnawał w naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo hucznie 🎆🎉🎈 Czekamy na kolejny rok, a tymczasem dalej kreatywnie działamy i nie mamy czasu na nudę! 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz