niedziela, 11 czerwca 2017

Dzień Strażaka

          Witajcie, kochani czytelnicy 😃. Czas na porcję majowych wspomnień, bo trooochę się u nas działo. Na początku miesiąca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Strażaka. Sposób obchodzenia tego święta nie był jednak zwyczajny. Zorganizowano dla nas wycieczkę do prawdziwej remizy strażackiej! Wyobrażacie sobie? To oznaczało, że mogliśmy zobaczyć na własne oczy strażaków i miejsce ich pracy 🚒. Dodatkowo okazało się, że strażaków możemy zobaczyć całkiem niedaleko naszego przedszkola. 

Na początku panowie strażacy pokazali nam swoje stroje i atrybuty, których używają podczas wezwania. Opowiedzieli, w jaki sposób i w których sytuacjach ich używają. W dalszej kolejności mieliśmy możliwość obejrzeć z bliska najprawdziwszy...wóz strażacki!!! 🚒 Trzeba przyznać, że nie tylko chłopcy mieli z tego powodu niezłą frajdę 😉. Pozwolono nam nawet wejść do wozu i przez chwilę posłuchać wyjących syren. Później zaprezentowano nam sposób, w jaki strażacy przemieszczają się na ześlizgu strażackim, gdy nadejdzie wezwanie. Doszliśmy do wniosku, że strażacy muszą być baaaardzo zwinni i szybcy. Ostatnią atrakcją było rozwinięcie strażackiej drabiny, która dosięgała prawie do nieba! Pokaz był niesamowity. Byliśmy pod wrażeniem, jaką wysokość może osiągnąć. 

Oczywiście okazało się, że większość chłopców z naszego przedszkola w przyszłości chciałoby zostać zawodowymi strażakami 😄. Mamy nadzieję, że ich marzenia się spełnią!  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz