wtorek, 25 grudnia 2018

Święta w Bajce

Kochani, nastał magiczny i długo wyczekiwany czas Świąt Bożego Narodzenia 🌟

Pragniemy życzyć Wam cudownych chwil spędzonych w gronie rodzinnym. Ogromu zdrowia i radości w sercu, dobrych refleksji, wspólnie spędzonego czasu i realizacji planów oraz spełnienia marzeń w nadchodzącym 2019 roku.


  Przedszkolaki wraz z Bajkową Wróżką również przygotowywały się do nadchodzących Świąt. Tworzyliśmy piękne ozdoby na świąteczny kiermasz: bombki, ozdoby na choinkę, anioły, papierowe choinki i stroiki. 

         6 grudnia przywitaliśmy św. Mikołaja, który wziął z nami udział w zabawie mikołajkowej i wręczył nam cudne prezenty. Na jego przybycie stroiliśmy choinki, ozdabialiśmy nasze sale. Z kuchni docierał do nas zapach pieczonych pierników, które sami robiliśmy. Mieszaliśmy składniki, wyrabialiśmy i wałkowaliśmy ciasto, wykrawaliśmy przeróżne kształty. Największą frajdą okazało się zdobienie ich kolorowymi jadalnymi perełkami, koralikami, posypkami i lukrami. 
     W między czasie odbywały się próby do Jasełek. Dzieci wcielały się w różne ciekawe postacie: diabły, anioły, pasterzy, króli, Adama i Ewę, renifery, choinki, Gwiazdę Betlejemską i oczywiście Maryję oraz Józefa. Przedstawienie było niezwykle klimatyczne i wzruszające. 


       Zwieńczeniem grudniowych przygotowań była wspólna Wigilia. Były życzenia, dzielenie opłatkiem, śpiew kolęd. Wspaniale było móc spotkać się ze wszystkimi przy jednym, dłuuugim stole.

A teraz... Odpoczywamy w domach z najbliższymi i szykujemy się na nadchodzący rok. Do zobaczenia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz